Novinky 26. března 2018   16:27  |  Lubo Sulko

Konkurent pre Teslu. Prichádza model BMW i4

Další 4 fotografie v galerii
Harald Krüger s chystanou novinkou. / tasr/ap
Automobilky málokedy predstavia koncept, ktorý by neskôr nevyužili aj vo výrobe. Inak to nie je ani s modelom i Vision Dynamics. Ten sa do predaja dostane pod názvom BMW i4. Pôjde o ďalší elektrický model nemeckej automobilky.

“Pri koncepte I Vision Dynamics sme predstavili našu víziu budúcnosti elektrickej mobility. Toto auto sa stane realitou. Budeme ho vyrábať v Mníchove ako model i4,” povedal prezident bavorského koncernu Harald Krüger. BMW i4 bude jedným z dvanástich elektrických modelov, ktoré chce BMW predávať do roku 2025.

Model i4 by sa mal začať predávať skôr ako v roku 2025 a očakáva sa, že automobilka zverejní podrobnosti o tomto elektrickom sedane na blížiacom sa autosalóne v Pekingu. I4-ka bude disponovať už piatou generáciou pohonu eDrive, ktorý podľa Krügera bude veľkým krokom vpred. “S piatou generáciou nášho pohonu eDrive budú naše autá schopné dosiahnuť dojazd 550 až 700 kilometrov. Toto by sme chceli dosiahnuť už pri modeloch BMW i4 a iNEXT,” povedal Krüger počas prezentácie výsledkov firmy v Mníchove. 

Podľa šéfa i-divízie BMW Roberta Irlingera bude výrobná verzia BMW i4 výrazne pripomínať koncept i Vision Dynamics. Irlinger tiež pre Auto Express odhadol, že auto by sa na trh mohlo dostať približne v roku 2020.

Témy: BMW
Ďalšie články
Reklama
Reklama